Danil Medvedev eliminisan na startu Rolan Garosa :: zoricakusmuk.info ::

Danil Medvedev eliminisan na startu Rolan Garosa

Ruski teniser Danil Medvedev, drugi nosilac na Rolan Garosu, eliminisan je već u prvom kolu grend slema u Parizu, pošto ga je danas pobijedio Brazilac Tijago Zajbot Vild sa 3:2 - 7:6 (7:5), 6:7 (6:8), 2:6, 6:2, 6:4, u meču koji je trajao četiri sata i 15 minuta.

Duel favorita i autsajdera je obilovao brejkovima i preokretima, a da Medvedevu neće biti lako da se domogne druge runde vidjelo se već u prvom setu koji je 172. teniser planete osvojio poslije taj-brejka.

Drugi set se takođe rješavao u taj-brejku, Zajbot Vild je imao dvije set lopte za vođstvo 2:0, ali je Medvedev iz minusa od 4:6 stigao do seta sa četiri vezana poena. U trećem setu Brazilac je napravio jedan, a Rus čak tri brejka, i tako poveo 2:1.

Djelovalo je tad da je drugi teniser planete preuzeo kontrolu, ali nije bilo tako. Brazilac je osvojio četvrti set pošto je napravio dva brejka, jedan više od rivala.

I peti set je obilovao brejkovima, a bolje se snašao Brazilac, koji je uspio da prelomi meč i sa dva vezana gema poslije 4:4 stigne do najveće pobjede u dosadašnjoj karijeri.

Protivnik Zajbot Vilda u drugom kolu biće pobjednik meča Kventin Alis - Gvido Pelja.