Đoković pobijedio u Rimu, ostao nerješiva enigma za Dimitrova :: zoricakusmuk.info ::

Đoković pobijedio u Rimu, ostao nerješiva enigma za Dimitrova

Najbolji teniser svijeta Srbin Novak Đoković plasirao se u osminu finala mastersa u Rimu, pošto je danas u trećem kolu pobijedio Bugarina Grigora Dimitrova 6:3, 4:6, 6:1.

Meč je trajao dva sata i 20 minuta. Ovo je bio 12. međusobni duel srpskog i bugarskog tenisera, a 11. trijumf Đokovića.

Dimitrov je meč otvorio brejkom, ali je Đoković uzvratio ribrejkom. Bugarin je u trećem gemu imao tri vezane brejk lopte, ali je Đoković uspio da povede 2:1. Srpski teniser je potom osvojio još dva gema za vođstvo 4:1. Đoković je u osmom gemu pri vođstvu od 5:2 propustio tri set lopte, a Dimitrov je ipak smanjio na 5:3. Najbolji teniser svijeta je potom na svoj servis stigao do 6:3 i 1:0 u setovima.

Bugarin je poveo 1:0 na startu drugog seta, a onda je Đoković osvojio tri uzastopna gema. Srbin je poveo 3:1, a potom i 4:2. Međutim, bugarski teniser je osvojio četiri uzastopna gema i izjednačio je na 1:1 u setovima.

Đoković je već u prvom gemu trećeg seta napravio brejk, a onda je srpski teniser sigurnom igrom ovaj dio meča dobio rezultatom 6:1.

Đoković će u osmini finala mastersa u Rimu igrati sa pobjednikom meča između Britanca Kamerona Norija i Mađara Martina Fučkoviča.

Masters u Rimu igra se za nagradni fond od 7.705.780 evra, a titulu brani Novak Đoković.