Odlični Đere u trećem kolu Rima :: zoricakusmuk.info ::

Odlični Đere u trećem kolu Rima

Srpski teniser Laslo Đere je nastavio sa dobrim partijama na Mastersu u Rimu i plasirao se u treće kolo.

Teniser iz Sente je poslije 85 minuta igre pobijedio 23. nosioca, Holanđanina Botika van de Zandšulpa, 6:2, 6:4 i tako prvi put stigao do trećeg kola na Foro Italiku.

Laslo je u prvom kolu odigrao samo set protiv Konstanta Lestijena iz Francuske, dobio ga je 6:1 kada je protivnik predao zbog povrede, a u drugoj rundi je odigrao veoma sigurno.

Došao je do brejka u trećem gemu i potom poveo sa 3:1. Laslo je još jednom, u sedmom gemu, oduzeo servis Holanđaninu i potom odservirao za 6:2.

U drugom setu, obojica su lako dobijali svoje servis gemove, sve do sedmog gema.

Tada je Đere stigao do brejka za 4:3 i tu prednost je nešto kasnije pretvorio u pobjedu.

Njega u šesnaestini finala očekuje sudar sa pobjednikom susreta između Čileanca Kristijana Garina i Amerikanca Tomija Pola.

Kasnije večeras na teren će i prvi reket svijeta Novak Đoković.