Rubljov prvi finalista Srpska opena :: zoricakusmuk.info ::

Rubljov prvi finalista Srpska opena

Andrej Rubljov prvi je finalista Srpska opena.

Sjajni Rus pružio je još jednu izvanrednu partiju i savladao Slovaka Aleksa Molčana sa 2:0 u setovima.

Prepune tribine centralnog terena u Banjaluci uživale su u sat i po vremena kvalitetnog tenisa sa obje strane, ali u kojem je Rus pokazao da je sa pravom favorit za osvajanje Srpska opena.

Prvi dio igre Rubljov je dobio sa 6:2 nakon 35 minuta igre.

Iako je Molčan osvojio prvi gem u setu, ruski teniser je sjajnom igrom dobio pet uzastopnih gemova i poveo sa 5:1.

Do kraja seta, Molčan je samo uspio da osvoji još jedan gem, iako je na Rubljovov gem u kojem je Rus servirao sa set imao i tri brejk lopte.

Drugi set donio je daleko veću neizvesnost.

Počelo je slično kao u prvom.

Molčan je poveo sa 1:0 u gemovima, da bi nakon toga Rubljov vezao tri gema.

Ipak, kada se činilo da će Rus lagano privesti set, a samim tim i meč kraju, Slovak uzvaća brejkom i izjednačuje na 3:3 u gemovima.

U naredna tri gema je viđena prava drama.

Prvo je u sedmom gemu Rus imao nekoliko brejk lopti, a Slovak gem lopti, ali je na kraju sreća pogledala Rubljova koji je oduzeo servis protivniku najlepšim potezom na meču, tako što je drop šotom uzvratio na drop šot, na veliko oduševljenje više hiljada gledalaca na centralnom terenu teniskog kompleksa Srpska opena.

Međutim, Molčana to nije pokolebalo, pa ponovo uzvraća brejkom na servis Rusa i to opet nakon nekoliko izvanrednih udaraca sa obje strane.

Deveti gem je trajao više od 10 minuta. Igrači su se smenjivali u vođstvu, viđeno je nekoliko odličnih poena, ali i brojnih grešaka. Ipak više sreće i strpljenja ponovo je imao Rubljov koji je poveo sa 5:4 i donio priliku da servira za pobjedu i plasman u finale.

To je Rus uspješno iskoristio i sa 6:4 riješio meč u svoju korist.

Plasmanom u finale Srpska opena, Rubljov je dobio priliku da odbrani pehar koji je osvojio prošle godine na Srbija openu u Beogradu.

Njegov protivnik u finalu biće bolji iz srpskog polufinala, koji igraju Dušan Lajović i Miomir Kecmanović.

Rubljov je rekao da je meč bio jako dobar, ali i da je izgubio fokus u drugom setu, te da ga na sreću to nije koštalo.