Đoković bez titule u Parizu :: zoricakusmuk.info ::

Đoković bez titule u Parizu

Najbolji srpski teniser Novak Đoković ipak nije uspio da dođe do sedme titule na Mastersu u Parizu.

Poražen je u finalu od danskog tenisera Holgera Runea sa 6:3, 3:6, 5:7. Srpski teniser je Masters u Parizu osvajao šest puta, a Rune je večerašnjim trijumfom stigao do trećeg ATP trofeja u karijeri.

Srbin je u porazom u Parizu ostao na 90. osvojenih trofeja u karijeri, a od toga 38. Mastersa.

Đoković je prvi došao do brejka u četvrtom gemu prvog seta i poveo 3:1, a onda je na svoj servis potvrdio brejk. Srpski teniser je održavao prednost od tri gema do kraja prvog seta, koji je dobio 6:3.

Velika borba viđena je u prvom gemu drugog seta. Srbin je imao tri brejk lopte, ali je Rune uspio da se izvuče i da povede 1:0. Danac je u narednom gemu kaznio greške Đokovića, a onda je napravio brejk za 2:0. Rune je nastavio sa dobrom igrom, koja mu je donijela prednost od 3:0. Danski teniser je zadržao prednost od tri gema za 1:1 u setovima.

Đoković je dobro otvorio treći set i poveo 1:0. Igralo se potom gem za gem, a onda je srpski teniser u četvrtom gemu napravio brejk. Međutim, Danac je uzvratio ribrejkom, a potom je i izjednačio na 3:3. Igralo se potom gem za gem, a Rune je napravio brejk u 11. gemu. Đoković je imao šest brejk lopti u 12. gemu, ali je Rune uspio da se izvuče i da dođe do najveće pobjede u karijeri.

Masters u Parizu igrao se za nagradni fond od 6.008.725 evra.