Siner ne zna da izgubi :: zoricakusmuk.info ::

Siner ne zna da izgubi

Italijanski teniser Janik Siner igraće u četvrtfinalu Mastersa u Indijan Velsu, pošto je pobijedio Amerikanca Bena Šeltona 7:6 (4), 6:1.

Italijan je nastavio prefektan niz u 2024. godini, bila je ovo njegova 15. pobjeda u sezoni, pa osvajač Australijan open još uvijek ne zna za poraz.

On je četvrfinale izborio poslije sat i 40 minuta igre, od čega je prvi set trajao 69 minuta.

Namučio je Šelton Sinera u prvom setu, velika borba vodila su četvrtom gemu, kada je treći teniser svijeta morao da spašava četiri brejk lopta.

Izvukao se Siner iz nezgodne situacije, da bi potom uzeo servis Amerikanca i poveo 5:3.

Kada se činilo da će ovaj dio igre riješiti u svoju korist,  jer je Siner servirao za vođstvo,  tada je 16. igrač planete zadao  udarac i vratio brejk u 10. gemu.

Set je uveden u taj-brejk, gdje se Siner bolje snašao, iskoristio je prvu set loptu i poveo 7:6.

Za razliku od prvog dijela, u drugom setu je viđena potpuna dominacija  Sinera.

Napravio je rani brejk u drugom gemu, a do kraja seta još jednom je oduzeo servis domaćem predstavniku i sa 6:1 rutinski je riješio pitanje pobjednika.

U borbi za polufinale Sineru će rival biti Jirži Lehečka, koji je eliminisao Grka Stefanosa Cicipasa 6:2, 6:4.