Mitrović rešetao mrežu Litvanije za trijumf Srbije :: zoricakusmuk.info ::

Mitrović rešetao mrežu Litvanije za trijumf Srbije

Fudbaleri Srbije slavili su na gostovanju kod Litvanije 1:3 u utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Njemačkoj naredne godine.

"Orlovi" su do važna tri boda došli het-trikom Aleksandra Mitrovića koji je tri puta tresao mrežu protivnika.

Mitrogol je pogađao u 21, 32. i 43. minutu.

Jedini gol za Litvaniju postigao je Paulauskas u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu mreže se mirovale i Srbija nosi kući tri boda.

Inače, Srbija se na ovom gostovanju morala vaditi nakon blamaže u prethodnoj utakmici kvalifikacija na "Marakani".

Ovaj trijumf ekipe selektora Dragana Stojkovića Piksija dolazi u važnom momentu nakon što je reprezentacija Srbije u četvrtak doživjela šokantan poraz od 1:2 protiv Mađarske usred Beograda.

U grupi G večeras su igrali još Bugarska i Crna Gora, a "sokolovi" su slavii 1:2.